Lis na olej Sana je ideální pro každodenní pohodlné lisování semen. Semena není třeba nijak připravovat, pouze je vhazujete do násypky. Příprava ořechů a jejich zpracování lisem je trochu zdlouhavější. Ořechy (a dýňová semínka) je nutné před lisováním nasekat nožem na menší kousky. Pokud budete sekat ořechy v mixéru, sekejte je jen krátce. Po delším mixování se ořechy mění v olejnatou drť, kterou lis není schopen zpracovat.
Vhodnost semen a ořechů k lisování závisí na jejich kvalitě a obsahu oleje. Pokud získáte málo oleje, nebo žádný, vždy je příčinou nízká kvalita suroviny. Je důležité nevybírat si k lisování dlouho skladované, staré suroviny. Malý obsah oleje v surovinách se projeví hlasitým vrzáním při lisování. Vždy pár vteřin vyčkejte, jestli bude vrzání přetrvávat. Pokud po chvíli ustane, pokračujte v lisování. Pokud ne, vypněte lis, spusťte na chvíli zpětný chod a poté lis rozeberte a vyčistěte. Pro další lisování použijte kvalitnější suroviny.
Lis na olej Sana je nutné po každém použití rozebrat a vyčistit, ale nemusíte se obávat – demontáž i údržba jsou snadné. Před rozebráním lisu počkejte, až budou všechna semínka zpracovaná a zcela přestane odcházet drť. V případě, že v Sana lisu zůstanou nezpracovaná semínka, demontáž je obtížnější.
Komentář z naší facebookové stránky: Nejen vynikající a osvědčené odšťavňovače najdete na našich stránkách, ale také ojedinělé a kvalitní doplnitelné příslušenství tj. LIS NA OLEJ SANA EUJ 702, který k spolehlivému odšťavňovači http://www.odstavnovace.info/…/odstavnovac-sana-juicer-euj…/ snadno připojíte a můžete lisovat a tím získat opravdu čerstvé oleje viz. http://www.odstavnovac.info/odsta…/lis-na-olej-sana-euj-702/ Zaručeně "čerstvé" za studena vylisované oleje, které vidíte v řadě obchodů se zdravou výživou jsou na tom o něco málo lépe než tzv. čerstvé šťávy v lahvích, kteří někteří prodejci uvádí jako zdravé...Přitom je známo, že teplo i světlo v čase velmi ovlivňuje kvalitu šťáv, bohužel negativně. Obdobně je to i u olejů za studena lisovaných i když při vhodném a krátkém skladování by neměli tak rychle ztrácet svoji nutriční hodnotu jako je to u čerstvých šťáv. U olejů nevhodným skladováním dochází k žluknutí olejů a jejich znehodnocení. Převážně však si již nekvalitní olej zájemce koupí aniž tuší co má koupeno a v jakém složení či kvalitě...Zvažte jestli vlastní kvalitní a tím opravdu čerstvé oleje Vám nechybí ve vašem jídelníčku. Jste to co jíte...není jen zajímavé rčení